«Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімі  Степногорск қаласының Ахмет Байтұрсынұлы атындағы № 2 жалпы орта білім беретін мектебі»  коммуналдық мемлекеттік мекемесі  
  Коммунальное государственное учреждение «Общеобразовательная школа № 2 имени Ахмета Байтурсынулы   города Степногорск отдела образования по городу Степногорск управления образования Акмолинской области»   

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Ашық сабақ

17.02.2017

Күні: 12.12.16        

Сынып: 1

«А», 1 «Ә»

1 «А»

Қатысқандар саны:

1 «Ә»

Қатысқандар саны:

1 «А»

Қатыспағандар саны:

1 «Ә»

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

4-бөлім: Бізді қоршаған әлем

Мен және табиғат. Е дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның

иллюстрациясы бойынша болжау

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап,

жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана

алады.

Жетістік критерийлері

 Айтылған сөздер мен

сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені

түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген

құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба , таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Мен және табиғат. Е дыбысы

мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған

іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын

қалыптастыру

Біз бақытты баламыз.

Ойнап, күліп аламыз.

Сауат ашу пәнінде

Оқып, жазу жазамыз.

Сынып іші тап – таза,

Бор да дайын, тақта да.

Ойымызды жинақтап,

Отырайық партаға.

 «Жапырақ жинайық» ойыны арқылы 3 топқа бөлу.

 

 

 

 

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

ІІ. Өткенді қайталау. «Серпілген сауал» әдісі арқылы өтілген сабақты

қайталау

1.      Дыбыстар нешеге

бөлінеді?

2.      Дыбыс дегеніміз не?

3.      Әріп дегеніміз не?

4.      Дауысты дыбыстар деп неге атаймыз?

5.      Дауыссыз дыбыстарға не кедергі

келтіреді?

6.      Ал-ма сөзін оқып бер. Неше буын бар?

7.      Аң сөзін оқып,сөйлем ойла

8.        Біз өткен сабақта қандай

әріпті өттік?

 

ІІІ. Жаңа сабақ.

а) Жұмбақ шешу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табу.

Жарға шығып

ойнайды, 

Ойынға бір тоймайды.

Болса-дағы

сақалы,        

Секеңдеуді

қоймайды.          

- Оқушылар осы жауаптар

қандай дыбыстан басталып тұр?

- Ендеше бәріміз Е деп айтып көрейікші

- Е дыбысы қалай айтылады?

- Созылып айтылады

2) Е е дыбысы туралы түсінік беру

Е е дыбысы дауысты дыбыс. Себебі ол созылып,

тоқтамай айтылады. Е е дыбысын айтқанда дауысымыз жіңішкеріп естіледі. Е е

дыбысы ерін арқылы айтылады. Сонықтан қысаң дауысты дыбыс. Е е дыбысы сөздің

басында, ортасында, соңында айтылады. Мысалы, емен деген сөзде е дыбысы

сөздің басында және ортасында естіліп тұр. Немере деген сөзде е дыбысы сөздің

ортасында және соңында естіліп тұр.

3) Е е дыбысының жазылуымен таныстыру

Е дыбысының бас әрпі 2 тармақтан тұрады.

Бірінші тармағы жолдың үстінде жарты шеңбер тәрізді оңға қарай салынады.

Екінші тармағы жолдың үстінде жарты шеңбер тәрізді оңға қарап салынады: Е 

Кіші әрпі толықтай жолдың ішінде салынады: е


№1 Тыңдалым.

-Мен атам мен әжеме кім

боламын?

Суреттердің алғашқы

әріптерінен жауабын табамыз.

 

 

 

Топтық жұмыс: «Сандар сөйлейді» ойынын ойнату арқылы әріптерден сөз, сөздерден сөйлем

құрату.

1-топ:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

й

е

ұ

ш

б

м

ы

н

ғ

а

ж

с

д

 

2  6 

2  8                       10  9 

10  4  7 

8  10  8         

5  3 

1   7   6                 11  

10    12   10 

1  13  7.            

  Емен        

ағашынан       бұйым         жасайды.

2-топ:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

т

е

ы

а

қ

ғ

м

б

ш

н

л

д

о

 

2   7 

2  10                                     4  6 

4  9   3           

7  3 

5  1  3          

                         8  13 

11   4   12 

3.

Емен       ағашы            мықты             болады.

3-топ:

 1

 2

3

4

5

6

7

8

 9

10

 11

ғ

 қ

 л

ш

  е

 о

н

ы

  а

р

 м

 

5  11 

5  7             9  1 

9   4  8 

7            2  9 

11  2  6 

10  3  9.

Емен    

ағашын             қамқорла!

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

 

Сөздікпен жұмыс:

Емен      немере       ел     

жел     бел

Еден     

немене       ер       жер    

бес   

 

«Адасқан 

буындар» ойыны арқылы

буындардан сөз құрату.

Жа      лау         сыл       мал         ба       та          ба         ла       су        сын        ық        

шы        рын     ны       

ал          ма          са           та          ой         на             ла           қал         лық        

 

 

«Кім  білгіш?» әдісі бойынша сөздерге 

дыбыстық талдау жасату.

Е-                        е-                               е-

с-                         м-                              г-

т-                         е-                              е-    

а-                         н-                              м-

й-                                                          е-

                                                             н-

 

 

 

Таныстырылым, оқулықпен

жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

Қатты нөсер басылды (жаймен

тырсылдатады)

Күн жарқырай ашылды (қолдарымен

күн жасайды)

Көктен төмен  әдемi

кемпiрқосақ шашылды (жарты доға жасайды)

Сергіту сәтіне арналған

жинақ

Қызықты тапсырма

8 минут

 

Аяқталуы

 

16 минут

 

№3 Сұрақтың жауабын суреттің көмегімен болжа.

 

Не

 

ысыды?

 

туды?

 

 

 

Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Кері  байланыс.

 

 

 

Желкенді кеме

Дифференциация – оқушыларға

көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

Оқушылардың материалды

меңгеру деңгейін тексеру мақсатында түрлі топтық, жұптық жұмыстар ұйымдастыру

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен

сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған 

бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты,

көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне

тәрбиелеу.

 

 

 

 

 

Просмотров: 343

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст